Продавець Інтернет-магазин "Електроніка" розвиває свій бізнес на Prom.ua 2 роки.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
5981 відгук
promo_banner
+380 (68) 412-48-94
+380 (95) 571-13-53
Інтернет-радіоринок "Електроніка"

Витратні матеріали

Паяльник, припій, кислота, флюси – якщо ці слова гріють душу не менше творчості Тараса Григоровича Шевченка, вітаємо – ви справжній електронник! Ну а якщо серйозно, в нашому інтернет-магазині зібрані всі необхідні витратні матеріали для електроніки, ціна яких в середньому на 10-20% нижче середньоринкового прайсу по Україні. Якщо хочете купити за «спеціальною вартістю», замовляйте оптом, або ж ставайте нашим постійним партнером! 

Які матеріали для пайки і як застосовують?

При всій простоті питання, дати вичерпну відповідь на нього можуть не всі досвідчені майстри. Очевидно, що матеріалом номер один є олово, завдяки низькій температурі плавлення (50°С) і стійкості до органічних кислот. У промислових масштабах для цього також використовують свинець, кадмій, сурму, цинк і вісмут. Як флюс в тандемі з м'якими металами застосовується каніфоль.

Розглядаючи паяльне обладнання та технологічні аспекти робіт, найцікавіше поговорити про припої. Причина інтересу полягає у великій різноманітності цих матеріалів.

З числа легкоплавких припоїв виділяються:

  • сплав Вуда. Термічний поріг – 60°С. Придатний для низькотемпературних робіт;
  • сплав д'Арсенваля. Плавиться при 79°С;
  • «Розе». Також низькотемпературний сплав, що змінює агрегатний стан при 92-95 °С;
  • ПОСВ (33, 50, 47,61, 30, 18 і т.д.). Спеціалізовані припої, застосовувані для роботи з тугоплавкими запобіжниками, срібними контактами, тонкостінними алюмінієвими деталями.

Легкоплавкі припої представлені у вигляді чушок, дроту, прутків, порошків і навіть стрічок.

Флюси: витратні матеріали для пайки, без яких не вийде міцний контакт

За допомогою флюсів видаляють оксиди, очищаючи поверхню в місцях пайки. Крім цього, флюси запобігають окисленню металу в місцях нагріву. Розтікання металу також поліпшується, завдяки чому підвищується загальна якість робіт.

Вибір флюсу залежить від властивостей металів, типу припою, методу пайки.

Різновиди флюсів

  1. Неактивні: світла каніфоль, спиртоканіфольна, гліцерино-коніфольна суміш.
  2. Активні (кислотні): хлористий цинк 25-30/3,7/1,4, каніфоль-16, каніфоль-24.

Варто відзначити, що якість з'єднання залежить від правильно підібраного балансу припою і флюсу. Надлишки припою часто приховують дефекти з'єднання, в той час як велика кількість флюсу сприяє забрудненню місця контакту.

Визначити якісно виконану роботу можна за кількома ознаками: світлою, світло-матовою поверхнею, відсутністю плям, ввігнутою формою. Через припій повинні проглядатися контури провідників.

Якщо під рукою не виявилося кислоти, приготуйте флюс самостійно, змішавши в рівних частках гліцерин і хлористий амоній. Такий склад стане в нагоді і для роботи з нержавіючою сталлю.

Перед пайкою заржавілого чорного металу проблемні деталі опускають в хлористий цинк, розведений з дистильованою водою в пропорції 1:1. Час обробки – 10-12 годин.

Є питання по співпраці, підбору товару? Не знайшли потрібні матеріали? Зателефонуйте менеджеру, і ви отримаєте розгорнуту консультацію з будь-якого з профільних питань.

Фільтри
Ціна
Діаметр
Ширина, мм
Внутрішній діаметр
Наявність
Акція
Колір
Колір стрічки
Тип
Контакти
Інтернет-магазин "Електроніка"
Менеджер
вул. Курчатова 4, Дніпро, Україна
+380 (68) 412-48-94
+380 (95) 571-13-53
Мапа

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner